4117 HOG VALLEY RD

MIMS, Florida 32754 · Brevard County · Parcel 20 3435-OG-2-3

$47 970
Assessed Value
$101 260
Market Value
Annual Tax
$22 970
Taxable Value
Ownership
OwnerDILLON, JOSEPH C JR
Mailing Address4117 HOG VALLEY RD MIMS FL 32754
Property Details
Year Built1993
Living Area1 198 sq ft
Lot Size21 780 sq ft
Use Code002
Valuation Breakdown
Land Value$42 000
Just (Market) Value$101 260
Assessed Value$47 970
Exemptions-$25 000
Taxable Value$22 970